برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

حمایت از کسب‌وکارهای کوچک

حمایت از کسب‌وکارهای کوچکحمایت از کسب‌وکارهای کوچک

دیجی‌کالا به عنوان بزرگترین پلتفرم خرده فروشی آنلاین کشور، سال ۱۳۹۵ مصادف با دهمین سال فعالیت خود تغییر اساسی در ساختار کسب‌وکار خود داد و با اضافه کردن بخش بازارگاه آنلاین فرصت استفاده از فروش آنلاین را در اختیار تمامی تولیدکنندگان و بازرگانان کشور قرار داد. این بخش که با استقبال خوبی مواجه شده بود، با شیوع پاندمی کرونا در کشور جهش خیره کننده ای را نشان داد و کسبه زیادی از نقاط مختلف کشور از این فرصت برای فروش محصولات خود استفاده کردند. یکی از اصلی ترین بخش‌های مورد توجه دیجی‌کالا در حوزه مسئولیت اجتماعی توجه به عدالت دسترسی کسب و کارها از اقصی نقاط کشور و همچنین از طبقات گوناگون اجتماعی است. در این راستا دو پروژه کسب‌وکارهای بومی و محلی و کسب‌و کارهای دارای نشان دست مهر از پروژه‌های اصلی این حوزه است.

کسب‌وکارهای بومی محلی

فلات ایران، سرزمینی وسیع با اقلیمی متنوع و رنگارنگ از دیرباز گهواره تمدن اقوام گوناگون بشری بوده است، که در شهرها، روستاها، طوایف و گروه‌های مختلف در کنار هم زندگی کرده‌اند. ایرانی‌ها در مواجهه با هر گوشه از اقلیم و طبیعت ایران بهترین راهکارها را برای خلق زندگی به کار برده‌اند و بهترین ابزار و ملزومات مورد نیاز زندگی را ابداع کرده‌اند که حاصل آن صنایع و محصولات محلی متنوعی است که هرکدام از دانش و روش‌های تولید بومی و محلی استفاده می‌کنند. روش‌های تولید و محصولات مختلفی که در جای جای ایران دیده می‌شود و بسیاری از آنها واجد ارزش تاریخی هستند و حتی بسیاری از آنها اکنون جزو میراث فرهنگی ملی و یا جهانی ثبت شده‌اند. شک این رسالت با رشد شایستگی های حرفه‌ای همکاران دیجی‌کالا امکان پذیر است.

کسب‌وکارهای بومی محلی

کسب‌و‌کارهای دارای نشان دست مهر

توجه به تولیدکنندگان کم سرمایه و خرد یکی از اهداف دیجی‌کالا در حوزه مسئولیت اجتماعی است. تولیدکنندگان کم سرمایه مورد توجه در طرح دست مهر به آن دسته از تولیدکنندگان گفته می‌شود که از خانواده‌های در معرض آسیب‌هستند و عمدتا در مراکز کارآفرینی موسسه‌های نیکوکاری و مردم‌نهاد، کسب و کاری برای گذران زندگی شکل داده‌اند. این محصولات که با نشان دست مهر در بین محصولات دیگر نمایش داده می‌شوند، توسط اقشار در معرض آسیب، زنان سرپرست خانوار، خانواده زندانیان، مراکز توانمندسازی کارتن‌خواب‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و مراکز کوچک کارآفرینی در مناطق کم‌برخوردار تولید شده است. کاربران می‌توانند تا با خرید آگاهانه این محصولات در ایجاد اقتصادی پایدار برای این جوامع کمک کنند تا در دیجی‌کالا بتوانیم به آرمان عدالت اجتماعی نزدیک‌تر شویم.

بیشتر بخوانید
کسب‌و‌کارهای دارای نشان دست مهر

کسب‌وکارهای بومی محلی در یک نگاه

استارتاپ اجتماعیاستارتاپ اجتماعی35
کسب‌وکار بومی محلی فعال در دیجی‌کالاکسب‌وکار بومی محلی فعال در دیجی‌کالا5,353
تنوع کالاییتنوع کالایی68,402

اخبار کسب‌وکارهای بومی و محلی

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.