برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

رویداد‌ها۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

برگزاری رویداد آیدیران؛ قدمی بلند در علم طراحی صنعتی ایران

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

طراحی صنعتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های علم تولید محصول، متاسفانه تا امروز مورد توجه جدی در کشور قرار نگرفته است.

نه صاحبان صنایع و نه فارغ‌التحصیلان طراحی صنعتی در داخل کشور، تا امروز موفق به معرفی جامع و کارآمدی از این علم نشده‌اند؛ هرچند فعالیت‌های محدودی هم تا امروز انجام شده است. در سوی دیگر ماجرا، هم‌زمان بسیاری از کشورهای صاحب صنعت با سرمایه‌گذاری روی طراحان و مهندسین خود در این حوزه و همچنین برگزاری هر ساله‌ی مسابقات و ورک‌شاپ‌های متعدد طراحی صنعتی، قدم‌های بلندی در این حوزه برداشته‌اند و چه بسا با اشراف بر این علم، پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. همین موضوع موجب شده به تازگی در ایران، رشته‌ی طراحی صنعتی کمی بیش از گذشته مورد توجه جدی قرار بگیرد.

مسابقات آیدیران یکی از فعالیت‌های قابل توجهی است که اخیرا شکل گرفته و اولین دوره‌ی خود را با موفقیت و استقبال چشمگیر پشت‌سر گذاشته است. از این‌رو جهت برگزاری دومین دوره‌ی این مسابقات، دبیرخانه‌ی آیدیران از تمامی طراحان دعوت کرده است با ارایه‌ی طرح در این مسابقه، خود را محک زده و توانایی‌های‌شان را در معرض داوری قرار دهند.

اولین دوره‌‌ی مسابقات آیدیران در سال ۱۳۹۴ برگزار شد و مورد توجه و استقبال چشمگیر طراحان و صاحبان صنایع قرار گرفت. پیرو این استقبال گسترده، دومین دوره‌ی این مسابقات تابستان ۱۳۹۵ با هدف تقویت تولید داخلی و ارتقای خلاقیت، با همکاری و حمایت معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا با عنوان حامی این رویداد، ضمن دعوت از تمامی طراحان، جهت شرکت در این مسابقات، از تمامی تولیدکنندگان هم دعوت می‌کند با شرکت در این رویداد، از این میراث علمی بهره بگیرند.

برای ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی آیدیران به www.idiran.ir مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.