درباره

اتاق خبر دیجی‌کالا
محصولات FMCG

دیجی‌کالا فعالیت خود را در حوزه فروش مواد غذایی گسترش می‌دهد

نشست خبری ویژه‌ی دیجی‌کالا در تاریخ سه‌شنبه ۲۲ خردادماه در محل هتل هما تهران با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف برگزار شد. میزبان این جلسه چند تن از مدیران دیجی‌کالا بودند. مدیرعامل این فروشگاه اینترنتی از راه‌اندازی خدمات جدیدی در سال ۱۳۹۷ خبر داد. در این نشست خبری، سعید محمدی مدیرعامل دیجی‌کالا اعلام کرد دیجی‌کالا قصد دارد فعالیت خود را در حوزه FMCG گسترش دهد و تجربه جدید را در این حوزه رقم بزند.

FMCG مخفف عبارت Fast-moving consumer goods و به معنی «مواد غذایی و سایر کالاهای تند مصرف» است. FMCG عموما به محصولاتی نظیر مواد خوراکی بسته‌بندی شده، نوشیدنی‌ها و وسایل بهداشتی گفته می‌شود که به سرعت و با قیمت رقابتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. از اواخر سال گذشته، گروه مواد غذایی خشک و مواد بهداشتی به سبد محصولات دیجی‌کالا اضافه شدند. اکنون با گذشت چند ماه از آغاز به کار این گروه و با توجه به استقبال مشتریان دیجی‌کالا، مدیران این فروشگاه اینترنتی تصمیم گرفته‌اند تا با اضافه کردن مواد غذایی تازه به گروه FMCG سبد محصولات دیجی‌کالا را پررنگ‌تر از قبل کنند.

در این نشست خبری به مزایای راه‌اندازی و پیشرفت گروه FMCG اشاره شد. از جمله مزیت‌های خدمات FMCG می‌توان به توانایی مشتریان در دسترسی به مواد غذایی تازه مورد نیاز به سادگی و در مدت زمان کم‌تر از یک ساعت از وب‌سایت دیجی‌کالا اشاره کرد. مزیت دیگر این سرویس جدید کمک به کشاورزان، باغداران و دامداران ایرانی درجهت فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات‌شان است. بنابراین راه‌اندازی این سرویس به طور هم‌زمان به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ایرانی است.

در همین راستا مدیرعامل دیجی‌کالا ضمن اشاره به سود کم کشاورزان و باغداران از فروش محصولات غذایی گفت: آمار نشان می‌دهد که بهای فروش مواد غذایی توسط باغبانان و کشاورزان حدود ۲۰ درصد است و مابقی این سود به خرده‌فروشان می‌رسد. در عصر امروز سیستم‌های پخش خرده فروش و واسطه چندان مناسب نیستند. بنابراین دیجی‌کالا قصد دارد با طراحی راه‌حلی مناسب در مدل کسب و کار متفاوت، مواد غذایی را به صورت مستقیم و با تحویل فوری به دست مصرف‌کننده برساند.

به گفته‌ی مدیرعامل دیجی‌کالا، پیش‌بینی شده در سال ۹۷ تا سقف ۵۰۰ برند ایرانی می‌توانند در حوزه FMCG محصولات خود را در دیجی‌کالا عرضه کنند. ورود دیجی‌کالا به حوزه FMCG به عنوان یکی از تجربیات جدید و هیجان‌انگیزی برای دیجی‌کالا و مشتریان شمرده می‌شود. دیجی‌کالا برای این حوزه قصد دارد برای رسیدن به بهترین نتیجه با برترین فعالان این حوزه همکاری کند. این سرویس جدید قرار است به زودی راه‌اندازی شود و شروع این فعالیت جدید متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پر بازدیدترین‌ها
محیط کار دیجی‌کالا
دیجی‌کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در دومین گزارش ایران تلنت
پرداخت در محل دیجی کالا
راهنمای استفاده از سرویس پرداخت در محل دیجی‌کالا
ارسال چند مرسوله ای
چرا بعضی از سفارش‌ها در دیجی‌کالا در چند مرسوله ارسال می‌شوند؟
دیجی کالا کاپ- علوم داده
ديجی‌کالا کاپ و چالش علم داده
تازه‌ترین‌ها

تندیس کسب و کار برتر به دیجی‌کالا رسید

23 شهریور 1401

تولد دوباره مشاغل محلی

23 شهریور 1401

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

17 شهریور 1401

پشت نیمکت‌ها ستاره‌ها نشسته‌اند؛ کمپین مشترک دیجی‌کالا مهر با بنیاد کودک آغاز شد

15 شهریور 1401

دیجی‌کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در دومین گزارش ایران تلنت

12 شهریور 1401

دنیای دیجی‌کالا

تندیس کسب و کار برتر به دیجی‌کالا رسید

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

دنیای دیجی‌کالا

تندیس کسب و کار برتر به دیجی‌کالا رسید

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران

مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا