برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

اختتامیه هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

هفتمین دوره از مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی (فیراکاپ آزاد ایران 2018) در تاریخ 15 اسفند 97 به کار خود پایان داد. این رقابت‌ها با حمایت دیجی‌کالا در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار شد.

اختتامیه مسابقات رباتیک در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد. در این مسابقات 161 تیم از کشورهای مختلف حضور داشتند و در 15 لیگ به رقابت پرداختند. در این رقابت‌ها تیم‌های مختلفی از کشورهای ایران، کانادا، آلمان، تایوان، کره جنوبی، مکزیک، برزیل و افعانستان شرکت کردند.

رباتیک

پروفسور جکی بالتز رئیس فدراسیون بین‌المللی رباتیک

در مراسم اختتامیه مسابقات بین‌المللی رباتیک، پروفسور جکی بالتز رئیس فدراسیون بین‌المللی رباتیک (فیرا) و احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر حضور داشتند. در بخش دانش‌آموزی 26 مقام اصلی در لیگ‌های مختلف و 9 مقام در رقابت فنی و در بخش دانشجویان 14 مقام اصلی در لیگ‌های مختلف و 1 مقام در رقابت فنی انتخاب شدند.

روبوکاپ

یکی از شرکت‌کنندگان برگزیده در مصاحبه با خبرنگار دیجی‌کالامگ ضمن ابراز خوش‌حالی از نتایج کسب‌شده گفت: رقابت‌ها در سطح خوبی برگزار شد تا مهارت‌های تیم‌های مختلف به چالش کشیده شود. امیدواریم با حرکت در همین مسیر بتوانیم در رقابت‌های آینده بهترین نتایج را کسب کنیم. در این مسابقات، اسپانسرها یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را ایفا می‌‌کنند؛ چراکه هزینه تامین تجهیزات مورد نیاز جهت ساخت ربات‌ها گران است و اگر حامیان مالی نباشند، این ما هستیم که با مشکلات زیاد باید بودجه مورد نیاز را تهیه کنیم. ما بجز بودجه به کمک افراد باتجربه جهت مشاوره‌های علمی احتیاج داریم. با همه مشکلات، ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در رقابت‌های آینده با روحیه خوب و مهارت‌های زیاد به رقابت با همتایان خارجی خود برویم.

[images type=”grid” cols=”two”]
[image link=”379537″ image=”379537″]
[image link=”379539″ image=”379539″]
[image link=”379541″ image=”379541″]
[image link=”379543″ image=”379543″]
[/images]

دیجی‌کالا یکی از حامیان اصلی مسابقات امسال رباتیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر بود. دیجی‌کالا پیش از این نیز از تیم‌ رباتیک دانشگاه امیرکبیر در مسابقات رباتیک ناگویا ژاپن 96 حمایت کرد تا در راستای تجاری‌سازی فناوری‌های هم‌راستا با کسب‌وکار خود قدم بردارد.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.