برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

about digikala

درباره گروه دیجی‌کالا

رویداد‌ها۲۲ مهر ۱۳۹۸

رویداد آسانسور فضایی دیجی‌کالا نکست در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه

آکادمی دیجی‌کالا (دیجی‌کالا نکست) با همکاری سازمان فضایی ایران برنامه طوفان فکری در حوزه فضایی و تکنولوژی را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار کرد. این نشست ساعت 10 تا 13 پنجشنبه 18 مهر ماه 1398 در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور دکتر مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران، دکتر روح الله رحمانی، معاون نوآوری دیجی‌کالا، دکتر سید مصطفی صفوی، مدیر پروژه ماهواره پیام و جمعی از متخصصان و کارشناسان دیجی‌کالا نکست و سازمان فضایی ایران برگزار شد.

پیش‌بینی‌های علمی و فناورانه نشان می‌دهد که احتمالا تا 30 سال آینده رویای آسانسورهای فضایی به واقعیت می‌پیوندد و فضای خارج از جو زمین برای انجام ماموریت‌های فضایی بیش از همیشه در دسترس خواهد بود. در حال حاضر هم نمونه‌های آزمایشی در بالابرهای فضایی طراحی شده و در حال تحقیق و توسعه است.

هدف از برگزاری این نشست یافتن راه‌های ورود به فضا و نیازهای این صنعت در آینده، مزیت‌های دستیابی به فضا و امکان فرستادن فضانوردان به فضا، راه‌اندازی مرکز فناوری فضایی و توسعه حمل و نقل فضایی بود. در طول برنامه اساتید و متخصصان علوم فضایی، فناوری و آینده پژوهی در تجاری‌سازی فضایی در مورد لزوم توجه به برنامه‌های فضایی و مزیت‌های دستیابی به فضا صحبت کردند. بعد از آن هم دانشجویان رشته‌های هوافضا، مکانیک و دیگر علاقه‌مندان به علوم فضایی ایده‌های خود را در مورد ایده آسانسور فضایی مطرح کردند تا از میان ایده‌ها، راه‌های خلاقانه برای ورود به فضا بررسی شود. این نشست‌های مرکز نوآوری دیجی‌کالا (دیجی‌کالا نکست) بعد از این با محور فناوری‌های فضایی و با همکاری سازمان فضایی ایران در دانشگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

[tile_gallery images=”601091,601089,601087,601085″]

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.