برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

تأمین و توزیع 8 هزار تبلت برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل؛ طرح مشترک دیجی‌کالا و سازمان بهزیستی

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

در همکاری مشترک میان دیجی‌کالا، سازمان بهزیستی، رایتل و بنیاد مستضعفان 8 هزار تبلت و سیم کارت به دانش آموزان مناطق محروم سراسر ایران اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دیجی‌کالا؛ در نشستی که 5 اسفند 1399 به منظور ارائه‌ی گزارش اقدامات انجام شده درباره‌ی توزیع 8 هزار تبلت و سیم کارت میان دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی برگزار شد، نمایندگان هرکدام از مشارکت کنندگان این طرح، به بحث و گفت‌وگو پیرامون فعالیت‌های انجام شده در این پروژه پرداختند.

با توجه به طولانی شدن روند شیوع ویروس کرونا در کشور و اهمیت دیجیتالی شدن تمام فرایندها، این اقدام در راستای تسهیل دسترسی دانش آموزان مناطق محروم به تجهیزات اولیه آموزش آنلاین صورت گرفت. تعطیلی بسیاری از مدارس در سراسر ایران به دلیل شیوع کرونا آن دسته از دانش‌آموزانی را که ساکن مناطق محروم و کم برخوردار از دسترسی به تکنولوژی های آموزشی و به ویژه امکان تحصیل با استفاده از اپلیکیشن شاد هستند با مشکلات بسیار بیشتری مواجه کرد. به طوری که به گزارش وزارت آموزش و پرورش، اکنون بیش از 3 میلیون دانش آموز در ایران از هیچ وسیله الکترونیکی اعم از موبایل یا تبلت برخوردار نیستند. بر این اساس در این مدت، نهادهای خصوصی و شرکت‌های توانا در زمینه فراهم سازی بستر و زیرساخت لازم برای تأمین این فقدان در پویش‌های مختلف اقدام به کاهش این شکاف کرده‌اند.

در همکاری مشترک میان دیجی‌کالا و سازمان بهزیستی، تأمین تبلت‌ها کاملا به صورت خیریه و بدون لحاظ کردن سود و هزینه ارسال انجام شد. فرایند کار به این صورت انجام شد که اطلاع‌رسانی اولیه درباره‌ی این سرویس، به صورت ارسال پیامک به مددجویان سازمان بهزیستی انجام شد و در بخش سؤالات متداول در سایت دیجی‌کالا تمام مراحل شامل آموزش گام به گام ثبت نام، ثبت مشخصات و آدرس توضیح داده شد. همچنین بعد از هماهنگی‌های لازم میان روابط عمومی دیجی‌کالا و روابط عمومی سازمان بهزیستی در استان‌ها ارسال مرسولات به نقاط دور دست انجام شد. یکی از اهداف این پروژه، حفظ کرامت انسانی و تحقق مسؤولیت اجتماعی در بالاترین سطح بود. به این ترتیب استراتژی اجرای طرح به صورتی انجام شد که مددجویان بتوانند به صورت مستقل، مانند تمام کاربران دیجی‌کالا، تبلت خود را به دلخواه خود انتخاب کنند.

بر اساس گزارش‌های سازمان بهزیستی از وضعیت پروژه از 7 هزار و 803 پیامک ارسال شده برای اطلاع رسانی این سرویس، 5 هزار و 989 حساب کاربری در دیجی‌کالا ساخته شد که از این تعداد 5 هزار و 331 سفارش، ثبت، خرید و تحویل شده است.

از میان استان‌های ایران، بیشترین سفارش ثبت شده مربوط به دانش آموزان استان‌های خراسان رضوی، کرمان و آذربایجان شرقی بوده است.

مشتری محوری مهم‌ترین ارزش برای دیجی‌کالاست. این پروژه برای رفع نیاز حداکثری دانش‌آموزان ایران به‌عنوان یکی از بخش‌هاب مشتریان دیجی‌کالا انجام شد و گامی‌ست در راستای دسترسی برابر و عادلانه به خدمات آنلاین و زیرساخت‌های فناورانه لازم به منظور یکسان‌سازی آموزش آنلاین در شرایط کرونا.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.