برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

اقدام دیجی‌کالا برای کاهش مصرف پلاستیک؛ وقتی جعبه‌های دیجی‌کالا به نجات زمین کمک می‌کنند

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

دیجی‌کالا برای کاهش مصرف پلاستیک از پتانسیل و ظرفیت‌های واحد تحقیق و توسعه خوداستفاده می‌کند: جعبه‌هایی که به دلیل خطای انسانی قابل استفاده‌ی مجدد بعنوان کارتن بسته‌بندی نیستند بزودی می‌توانند برای جلوگیری از آسیب سفارش‌ها جایگزین نایلون حبابدار و بالشتک های پلاستیکی شوند که در حال حاضر به ‌عنوان محافظ کالاها در جعبه سفارش‌ها قرار می‌گیرند.

بسته بندی سفارش‌ها در مرکز پردازش کالاها و مراکز زیرساختی دیجی‌کالا یکی از چندین و چند بخش در فرایند عملیات دیجی‌کالاست. فرایندی پیچیده، پویا و مبتنی بر مهندسی که دایره گسترده محافظت، نگهداری، حمل‌ونقل، اطلاع رسانی و فروش را در بر می‌گیرد. برخی از تجهیزات مانند نایلون و بالشتک از ملزومات متعارف این بسته بندی محسوب می‌شوند، اما اکنون ایده جدیدی با تکیه بر توان داخلی و پس از بررسی روش‌های نوین بسته بندی کالا در جهان و همچنین تولید تجهیزات و  ملزومات جدید بسته بندی، برای کاهش مصرف پلاستیک در واحد بسته بندی دیجی‌کالا به مرحله اجرا درآمده است. استفاده از دستگاه‌های کارتن خرد کن (carton shredder)، حالا کمک می‌کنند که جعبه‌های آسیب دیده در اثر خطای انسانی به جای رفتن به محل‌های دفن زباله جایگزین پلاستیک در سفارش‌ها شوند.

این پروژه می‌تواند از ورود ۱۷ تن پلاستیک در سال به طبیعت جلوگیری کند. همچنین در فاز اول، روی ۱۰ درصد از سفارش های روزانه دیجی‌کالا پیاده سازی شده و در صورت رضایت مشتریان ، این جایگزینی برای ۵۰ درصد سفارش‌ها پیاده سازی خواهد شد.

برخورداری از رویکرد مسؤولیت اجتماعی در تمامی واحدها یکی از افتخارات دیجی‌کالاست. دیجی کالا امیدوار است که بازخورد مثبت مشتریان، بتواند ظرفیت ادامه این طرح را افزایش داده و در کاهش چشمگیر پلاستیک در فرایندهای عملیات دیجی‌کالا مؤثر باشد.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.