برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

اطلاع رسانی‌ها۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

گزارش عملکرد دیجی‌نکست منتشر شد؛ مروری بر 3 سال فعالیت در حوزه نوآوری، تکنولوژی و سرمایه گذاری

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

دیجی‌نکست اولین گزارش عملکرد خود را منتشر کرد. این گزارش فعالیت‌های این گروه فعال در زمینه نوآوری، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری را مرور می‌کند.

دیجی‌نکست به عنوان مرکز نوآوری و سرمایه گذاری گروه دیجی‌کالا (مرحله بذری و پیش بذری) از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرده است.این فعالیت ها شامل 4 بخش اصلی است:

1-برنامه های آموزشی

2-شتابدهی و پیش شتابدهی

3-توسعه تکنولوژی

4-سرمایه گذاری

برنامه های آموزشی تحت عنوان آکادمی دیجی‌نکست، با هدف آموزش و شبکه سازی افراد با استعداد، تا به امروز برگزار کننده 48 دوره و کارگاه و 55 رویداد در حوزه تکنولوژی و نوآوری بوده و بیش از 8000 نفر در این برنامه ها شرکت کرده اند.

توانمندسازی افراد و همراهی آن‌ها برای توسعه ایده‌های استارتاپی در قالب فعالیت‌های «پیش‌شتابدهی» و «شتابدهی» از دیگر اهداف مهم دیجی‌نکست است. واحد برنامه های استارتاپی با برگزاری سالیانه 2 کمپ، تلاش می کند؛ مراحل ایجاد یک کسب‌وکار مبتنی بر تکنولوژی های پیشرفته در حوزه زنجیره ارزش تجارت الکترونیک را برای کارآفرینان استارتاپی تسهیل کند.

تا به امروز بیش از 2000 فرد مشتاق کارآفرینی در کمپ‌های استارتاپی دیجی‌نکست شرکت کرده و در این میان 37 تیم استارتاپی تشکیل شده که در نهایت 15  استارتاپ پیشرو در تکنولوژی موفق به ارائه محصول موفق شده اند.

دیجی‌نکست با هدف خلق و توسعه نوآوری برای حل مسائل فعلی و آینده صنایع تجارت الکترونیک و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته از جمله هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، رباتیک، بلاکچین و به طور کلی موضوعات لبه تکنولوژی، فعالیت‌هایی در راستای «توسعه تکنولوژی» انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها در واحدی به نام Tech Studio با حضور متخصصان و علاقه‌مندان به تکنولوژی‌های روز انجام می‌شود.

حاصل تلاش‌های دیجی‌نکست در زمینه توسعه تکنولوژی، 5 محصول تکنولوژی محور است که در مرحله توسعه محصول و جذب سرمایه هستند.

سرمایه گذاری بر استارتاپ های حوزه زنجیره ارزش تجارت الکترونیک در مرحله بذری و پیش‌بذری، کامل کننده چرخه فعالیت های دیجی‌نکست برای رسیدن به نوآوری است.سقف مبلغ سرمایه گذاری در هر استارتاپ 50 میلیارد ریال بوده  و پس از دریافت 659 درخواست سرمایه گذاری، برگزاری 218 جلسه ارزیابی اولیه با تیم ها ، 132 استارتاپ مورد ارزیابی قرار گرفته اند. سبد سرمایه گذاری دیجی‌نکست شامل 44 استارتاپ است که 22 مورد آن درحال حاضر فعال هستند.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.