برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

اطلاع رسانی‌ها۱۴ اسفند ۱۴۰۰

توییت حمید محمدی درباره ساختار سهام داری دیجی‌کالا

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

حمله روسیه به اوکراین، بهانه‌ای شد برای انتشار مطالب خلاف واقع از حضور ولادیمیر آلگوویچ پوتانین، یکی از افراد ثروتمند روس در بین سهامداران دیجی‌کالا. حمید محمدی هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل دیجی‌کالا با انتشار توئیتی، حضور مستقیم یا غیرمستقیم این فرد در بین سهام‌داران گروه دیجی‌کالا را تکذیب کرد.

مدیرعامل دیجی‌کالا با انتشار رشته توییتی توضیحات زیر را ارئه داد:

«ولادیمیر آلگوویچ پوتانین، سهام‌دار دیجی‌کالا نیست.

سهام‌داران دیجی‌کالا:

  1. بنیان‌گذاران (حمید و سعید محمدی)
  2. شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی سرآوا پارس
  3. صندوق سرمایه‌گذاری اروپایی IIIC
  4. ده‌ها نفر از مدیران کلیدی گروه دیجی‌کالا
  5. IIIC متشکل از چند شرکت سرمایه‌گذاری اروپایی است.

یکی از سرمایه‌گذاران IIIC شرکت سوئدی پامگرانت‌ است. پامگرانت سهامی عام و سهام آن تحت نظارت سازمان بورس سوئد است. در نتیجه هر شرکت یا فردی، طبق مقررات این کشور (با بررسی صلاحیت سرمایه‌گذاران یا مشمول نبودن آن‌ها در تحریم) می‌تواند سهام این شرکت را خریداری یا نگه‌داری کند. طبق اطلاعات موجود، پوتانین مالک ‌اینترروس است و یکی از صندوق‌های اینترروس به نام وینترز کپیتال در گذشته یکی از سهامداران خرد پامگرانت بوده است. بر طبق اطلاعاتی که ما دریافت کردیم وینترزکپیتال دیگر سهام‌دار پامگرانت نیست. بنابراین پوتانین حتی به طور غیرمستقیم هم سهام‌دار یکی از سرمایه‌گذاران اروپایی که به صورت غیرمستقیم در دیجی‌کالا سهام دارد، نیستحمید محمدی در پایان نوشت: «اینها اطلاعاتی بود که لازم می‌دانستیم شفاف اعلام کنیم و پیش از این هم چند مرتبه اعلام کرده بودیم. اما نکته‌‌ عجیب برای من، تلاش افراد و گروهایی است که در هر بحرانی تلاش می‌کنند هر جور شده اکوسیستم استارت‌آپی کشور را میان جریان‌های سیاسی داخلی و‌ خارجی بکشند؛ از بحران کرونا‌ و توزیع ماسک تا حمله روسیه به اوکراین! چرا؟ و به چه هدفی؟»

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.