درباره

اتاق خبر دیجی‌کالا
نشست خبری مجازی اولین گزارش سالانه دیجی‌پی

مروری بر اولین گزارش سالانه دیجی‌پی؛ فراگیری مالی از نوع هوشمند

به نقل از دی ام بورد، یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، طی یک کنفرانس و نشست خبری مجازی اولین گزارش سالانه دیجی‌پی منتشر بررسی شد. در این رویداد علاوه بر بررسی عملکرد و آمار رشد دیجی‌پی، قابلیت و امکانات این پلتفرم پرداخت بیشتر و بهتر از قبل معرفی شد. در ادامه مروری می‌کنیم بر مهم‌ترین نکات ذکرشده در اولین گزارش سالانه دیجی‌پی و قابلیت‌های پلتفرم فینتک (Fintech) را با دقت بیشتری بررسی می‌کنیم.

هم‌بنیانگذار دیجی‌کالا و مدیر عامل دیجی پی

این رویداد با حضور هم‌بنیانگذار دیجی‌کالا و مدیر عامل دیجی‌پی یعنی هومن امینی و حمید محمدی برگزار شد و حین بازگو کردن بخش به بخش گزارش دیجی‌پی، آن‌ها امکانات و قابلیت‌های این پلتفرم را معرفی می‌کردند. قبل از اینکه ما هم به انجام این کار بپردازیم و مروری داشته باشیم بر گزارش مذکور، می‌بایست دیجی‌پی را به شما معرفی کنیم و بگوییم به‌طور کلی از طریق آن می‌توانید به چه امکاناتی دسترسی داشته باشید.

دیجی‌پی به‌طور مختصر یک سوپراپلیکیشن و پلتفرم خدمات مالی است؛ جایی که شما در آن هر کار مالی داشته باشید بتوانید بدون نیاز به ترک کردن اپلیکیشن و پلتفرم دیجی‌پی و استفاده از سرویس دیگری، همه را انجام دهید. خدمات پرداخت اعتباری، خدمات پرداخت کیف پول، خرید نقدی و قسطی از فروشگاه‌ها و غیره همگی در زیرمجموعه خدمات دیجی‌پی قرار می‌گیرند.

دیجی پی یک سوپراپلیکیشن و پلتفرم خدمات مالی است

از نظر دور نماند که دیجی‌پی از سال ۱۳۹۷ فعالیتش را به‌عنوان بازوی مالی فروشگاه دیجی‌کالا آغاز کرد و هم‌اکنون بعد از دو سال تبدیل به پلتفرمی مستقل شده که می‌تواند به دیگر فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها هم خدمات خود را ارائه دهد. در واقع اگر شما فروشنده کالا یا خدمات هستید، می‌توانید با دیجی‌پی همکاری کنید و از مزایای این همکاری که در رویداد اولین گزارش سالانه دیجی‌پی ذکر شد، بهره‌مند شوید.

اولین گزارش سالانه دیجی‌پی

قبل از اینکه بخواهیم مزایای همکاری با دیجی‌پی را در نقش یک فروشنده مرور کنیم، باید از مهم‌ترین ویژگی این پلتفرم بگوییم که به مصرف‌کننده یا کاربر خود امتیاز می‌دهد. شما با هر پرداخت و خرید در دیجی‌پی کش بک (Cash Back) دریافت می‌کنید؛ یعنی میزانی از وجه پرداختی‌اتان به حسابتان برمی‌گردد و جدای از این ویژگی، با هر چه پرداخت بیشتر و شرکت در بازی‌ها و رویدادهای درون برنامه‌ای دیجی‌پی امتیاز و هدیه نقدی دریافت می‌کنید.

مبلغ کش بک دیجی پی

دیجی‌پی یک ویژگی‌ و قابلیت مشترک که هم کاربر تولیدکننده (فروشنده) و هم مصرف‌کننده از آن بهره می‌برند هم برای ارائه دارد و آن چیزی نیست جز امکان اخذ اعتبار و استفاده از آن جهت سفارش و ثبت خرید اقساطی. بر اساس اولین گزارش سالانه دیجی‌پی ، اعتبارسنجی و پروسه گرفتن وام دارای مراحل و بخش‌های سنتی و دست‌وپاگیری (مثل داشتن یک تا چند ضامن) است که این پلتفرم در تلاش رفع آن‌هاست تا هر فردی که نیازمند اعتبار بود، راحت‌تر بتواند برای دریافت آن اقدام کند. بر اساس صحبت‌ها در رویداد، تا سال ۱۴۰۱ روند اخذ اعتبار تسهیل می‌شود.

خرید اقساطی در دیجی پی

جدای از امکانات و ویژگی‌های ذکرشده، شاید بتوان گفت جذاب‌ترین قابلیت این پلتفرم برای فروشندگان چیزی است که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده‌اش کنید.

درگاه‌های پرداخت متصل به دیجی پی

اگر شما به‌عنوان فروشنده دیجی‌پی را به‌عنوان بازوی مالی خود انتخاب کنید، جدای از دریافت امکانات مختلف پرداخت هوشمند، با شروع یک همکاری دسترسی به چند درگاه پرداخت را برای فروشگاه خود و مشتریان‌اش فراهم کرده‌اید. جدای از این در اولین گزارش سالانه دیجی‌پی به امکانات پشتیبانی و تعامل مستقیم با کاربر این پلتفرم هم اشاره شده است که در تصویر زیر نمونه‌ای از آمار مرتبط با این بخش را می‌توانید مشاهده کنید. از نظر دور نماند که به گفته مدیر عامل دیجی‌پی، این امکان تعامل مستقیم با کاربر باعث کاهش رکود هم می‌شود.

امکانات پشتیبانی کاربران دیجی پی

در نهایت و در بخش آخر رویداد و اولین گزارش سالانه دیجی‌پی، به آینده راه‌گشای این پلتفرم و به‌طور کلی صنعت فینتک اشاره شد. طبق آمار بازگوشده، فروشگاه دیجی‌کالا هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ هزار فروشنده فعال دارد و این مهم در کنار برنامه‌های آینده دیجی‌پی و اضافه شدن امکانات بیشتر به آن طی سال‌های آتی، باعث شده تا هومن امینی و حمید محمدی بر این باور باشند که دیجی‌پی در آینده در مسیر فراگیری مالی قدم برمی‌دارد و تلاش می‌کند تا هوشمندانه این کار را انجام بدهد. به گفته آن‌ها دیجی‌پی فقط یک پلتفرم پرداخت نیست و خدماتش هم فقط به خدمات پرداختی و اعتباری خلاصه نمی‌شوند.

امیدواریم با خواندن این مطلب توانسته باشید از مهم‌ترین نکات مارکتینگی رویداد گزارش سالانه دیجی‌پی باخبر بشوید.

این مطلب اولین بار در  سایت دی ام بورد منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌کالا بازنشر شده است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پر بازدیدترین‌ها
محیط کار دیجی‌کالا
دیجی‌کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در دومین گزارش ایران تلنت
دیجی کالا کاپ- علوم داده
ديجی‌کالا کاپ و چالش علم داده
هم‌قدم در راهی نیک، با بچه‌های دیابتی گابریک
افراد تیم حقوقی دیجی کالا در محیط کار
چالش‌های فراوان ورود استارتاپ‌ها به بازار سهام
تازه‌ترین‌ها

تندیس کسب و کار برتر به دیجی‌کالا رسید

23 شهریور 1401

تولد دوباره مشاغل محلی

23 شهریور 1401

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

17 شهریور 1401

پشت نیمکت‌ها ستاره‌ها نشسته‌اند؛ کمپین مشترک دیجی‌کالا مهر با بنیاد کودک آغاز شد

15 شهریور 1401

دیجی‌کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در دومین گزارش ایران تلنت

12 شهریور 1401

دنیای دیجی‌کالا

تندیس کسب و کار برتر به دیجی‌کالا رسید

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

دنیای دیجی‌کالا

تندیس کسب و کار برتر به دیجی‌کالا رسید

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران

مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا