برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

دیگر رسانه‌ها۱۴ فروردین ۱۴۰۰

گزارش دیجی‌پی منتشر شد؛ ۲۷۰ هزار کالا به کاربران به صورت قسطی فروخته شد

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

به نقل از دیجیاتو؛ اپلیکیشن دیجی‌پی کمتر از دو سال عمر دارد اما توانسته به‌عنوان بازوی فین‌تکی دیجی‌کالا خودش را در این بازار تثبیت کند و بر اساس گزارشی که منتشر ساخته، به آمار بیش از یک میلیون نصب رسیده است. دیجی‌پی همچنین با قابلیت کش‌بک خود بیش از ۲ میلیارد تومان را به کاربران بازگردانده است و بیش از ۲۷۰ هزار کالا با ارزشی بیش از ۳ هزار میلیارد ریال به کاربران به صورت قسطی فروخته شده است.

دیجی‌پی در گزارشی سالانه که به بازه زمانی نخستین روز دی‌ماه ۹۸ تا پایان آذرماه ۹۹ برمی‌گردد، به ارائه‌ی آمار این استارتاپ در بخش‌های پلتفرم خدمات، خدمات پرداخت اعتباری، خدمات پرداخت و کیف پول و همچنین پشتیبانی کاربران و عملیات احراز هویت خود پرداخته است.اپلیکیشن دیجی‌پی در یک نگاه

دیجی‌پی در این گزارش اعلام کرده در رتبه ۹۹ الکسا قرار گرفته و بیش از ۴۲۲ هزار ثبت نام برای دریافت اعتبار اقساطی در آن رخ داده است. دیجی‌پی بیش از یک میلیون بار نصب شده و این میزان نصب یعنی ۹۸٫۷ درصد رشد در آمار نصب دیجی‌پی رخ داده که این موضوع بی‌شک به همکاری این مجموعه با دیجی کالا مرتبط است.

سوپر اپلیکیشن دیجی‌پی در حال حاضر ۱۶ خدمت گوناگون را عرضه می‌کند و کاربران بیشتر در ساعات اولیه صبح از این خدمات استفاده می‌کنند (ساعت ۸ یا ۹ صبح). بیشترین کاربران دیجی‌پی افراد ۲۵ تا ۳۴ هستند و نزدیک به ۷۷٫۵ درصد کاربران این اپلیکیشن را مردان تشکیل می‌دهند.نمودار تحلیل سن و جنیست کاربران دیجی پی

مبلغ ۲۸ میلیارد و ۴۹۶ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۲۷۰ ریال به کاربران کش بک داده شده که از بین آن‌ها تنها یک کاربر بیش از ۱۱۰ میلیون ریال کش بک از این پلتفرم دریافت کرده است. کش بک از جمله ویژگی‌هایی است که در دیجی‌پی تعبیه شده و کاربران پس از هر پرداختی در این اپلیکیشن درصدی از مبلغ پرداختی خود را به صورت اعتبار در کیف پول دیجی‌پی خود دریافت می‌کنند.

بیش‌ترین مبلغ کش بک در دیجی پی

بررسی‌های دیجی‌پی نشان می‌دهد یک کاربر از طریق این اپلیکیشن پرداخت، جریمه‌ای ۵۴ میلیون و ۵۵۰ ریالی که به نظر می‌رسد معادل ۹ ماه جریمه یک خودرو به دلیل نبستن کمربند ایمنی در مسیر تهران-شمال بوده است و کاربری دیگر عوارضی ۳۳۰ میلیون ریالی خود که معادل پرداخت عوارض جاده‌ای ۵ هزار و ۵۰۰ خودرو در عوارضی تهران-پردیس است را پرداخت کرده که این ارقام به ترتیب عنوان «بیشترین مبلغ پرداخت خلافی وسیله نقلیه» و «بیشترین مبلغ بدهی عوارض جاده‌ای» در دیجی‌پی را به خود اختصاص داده است.

دیجی‌پی در گزارش خود اعلام کرده بیش از ۲۷۰ هزار کالا را به صورت قسطی به کاربران فروخته است. خرید اقساطی دیجی‌پی یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۴۲۹ بازدید کننده یکتا داشته که از این تعداد ۴۲۲ هزار و ۱۵۹ کاربر به مرحله ثبت نام رسیده و در نهایت ۲۹ هزار و ۱۰۰ کاربر از دیجی‌پی اعتبار دریافت کردند. ۲۷۰ هزار کالایی که توسط این جمعیت خریداری شده ارزشی معادل ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال داشته است. دیجی‌پی در این گزارش اعلام کرده که امکان فروش قسطی دیگر فروشگاه‌های اینترنتی هم به‌زودی در این مجموعه امکان‌پذیر خواهد شد و به نظر می‌رسد این پلتفرم قصد دارد ویژگی لندتکی خود را قدرتمند تر سازد.

مبلغ کل تخصیص یافته در کیف پول به کاربران دیجی پی

دیجی‌پی گفته که کیف پول این پرداخت یار بیش از پنج میلیون صد هزار تراکنش را تجربه کرده و مبلغی ۱.۹۹۱.۶۹۱.۲۹۱.۰۸۱ ریال در آن ثبت شده است.

همچنین در درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی که با اتصال هم‌زمان به درگاه پرداخت ۶ شرکت PSP در سال ۲۰۲۰، ۱۷ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۳۱۱ تراکنش انجام‌ شده است که بیشترین میزان آن به آذرماه ۹۹ و کمترین آن به دی‌ماه ۹۸ برمی‌گردد. این در حالی ا‌ست که در مدت یک‌سال از این درگاه بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار بازگشت وجه معادل ۱۵ هزار و ۶۷ میلیارد و ۸۸۳ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۰۶ ریال انجام شده است.

[quote]این مطلب اولین بار در دیجیاتو منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌کالا بازنشر شده است.[/quote]

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.