درباره

اتاق خبر دیجی‌کالا
دیجی پی در فضای اکوسیستم اینشورتک ایران

نقش بازارگاه‌های تجاری در فضای اکوسیستم اینشورتک ایران

به نقل از راه پرداخت، مدتی است که موضوع تحول دیجیتال و اینشورتک از موضوعات اصلی و ترندهای صنعت بیمه در کشور ایران بوده است.

به گزارش روابط عمومی دیجی‌پی، بررسی ادبیات موضوعی و همچنین مفاهیم اینشورتک، نشان می‌دهد که هنوز اتفاق‌نظر واحدی درباره تعریف این موضوع، میان بازیگران اصلی این حوزه که شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران VC، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های بیمه و… است، وجود ندارد که این نشأت گرفته از انتظارات متفاوت این حلقه‌های اکوسیستم از موضوع اینشورتک است.

موضوعی که همه بر آن اتفاق‌نظر دارند این است که تحول دیجیتال و مفهوم اینشورتک، موضوعاتی بسیار فراتر از بهینه‌سازی فرایندهای مرسوم صنعت بیمه و یا دیجیتالی کردن آن است. شاید سطحی‌ترین برداشت از موضوع تحول دیجیتال و پدیده اینشورتک، دیجیتالی کردن فرایندهای فروش، صدور و خسارات محصولات مختلف بیمه‌ای باشد؛ عمیق‌ترین نقطه آن شناساییِ به لحظه و زودهنگام فرایندهای بازار بیمه بر اساس داده‌های هوشمند و بازطراحی مدل‌های کسب و کار محصولات مختلف بیمه‌ای با رویکرد نوآورانه با قابلیت و قدرت بسیار بالا در تکثیر آن در بازار است (Diffusion of innovation) و لازمه آن تغییر پارادایم شرکت‌ها از برنامه‌ریزی استراتژیک به هوشمندی استراتژیک و از عملیات محوری به مشتری‌محوری است.

بهینه‌سازی فرایندهای مرسوم صنعت بیمه و یا دیجیتالی کردن آن

به بیان دیگر حوزه اینشورتک و تحول دیجیتال در صنعت بیمه بر خواسته از درون بازار بیمه است نه شرکت‌های بیمه‌ای؛ و شامل فناوری‌های نوآورانه مانند کان‌داده‌ها، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است. نحوه‌ی استفاده از تکنولوژی‌های یاد شده و ترکیب آن‌ها، با تحلیل داده‌های مشتری، قدرت تکثیر و استفاده این تکنولوژی‌ها توسط دسته‌های مختلف مشتریان ارتباط مستقیم دارد و کپی‌برداری صرف از نمونه‌های خارجی، بدون درنظرگرفتن سطح بلوغ مشتریان و همچنین قدرت و سرعت تکثیر این نوآوری‌ها، فقط تا مدت‌ها یک فعالیت تبلیغاتی سطحی خواهد بود.

بازارگاه‌های آنلاین (Market Place) بزرگ همچون دیجی‌کالا، با در اختیار داشتن داده‌های به‌روز و به لحظه رفتاری و نگرشی میلیون‌ها مصرف‌کننده ایرانی، به‌عنوان رسانه‌های پرمخاطب و جایگاهی قابل‌اعتماد، مرجع و در دسترس برای همه شناخته می‌شوند. این بازارگاه‌ها همچنین مناسب‌ترین محل برای تحلیل روند نیازها و خواسته‌های مخاطبان بیمه در ایران، طراحی محصولات بیمه‌ای در لایه‌های اصلی، خدمات قبل و بعد از فروش و ایجاد مدل‌های کسب‌وکار جدید و ایجاد چرخه یکپارچه ارزش برای بازار بیمه کشور ایران به شمار می‌آیند.

در طراحی مدل‌های کسب‌وکار و چرخه ارزش به‌گونه‌ای عمل می‌شود که یک تعادل بهینه با نگاه هم‌افزایی در چرخه ارزش صنعت بیمه ایجاد شود. این چرخه ارزش شامل مصرف‌کنندگان نهایی، فروشندگان و نمایندگان شرکت‌های بیمه، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های TPA و شرکای کلیدی آن‌ها همچون شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای بیمه‌ای می‌شود.

مفهوم سطح بالای ارزش این بازارگاه‌های آنلاین، ایجاد خدمات بیمه‌ای شخصی‌سازی شده با تیراژ وسیع برای دسته‌های مختلف مشتریان و مصرف‌کنندگان ایرانی از طریق سیستم‌های یادگیری، هوش ماشینی، بررسی و باندلینگ مناسب‌ترین گزینه‌های بازار از دید مشتریان و برندها و قیمت‌گذاری هوشمندانه و فروش از طریق فروشندگان صنعت بیمه است.

هوش ماشینی

این کارراهه، کارراهه‌ای است که در نمونه‌های مختلف در خارج از کشور از طریق اتحادهای استراتژیک میان شرکت‌های بیمه‌ای و بازارگاه‌ها ایجاد شده و توسعه‌یافته است. برای مثال بازارگاه علی‌بابا برای تحقق این هدف با شرکت آکسا همکاری تنگاتنگی دارد.

در حقیقت ارزش اصلی این بازارگاه‌ها، فراتر از یک کانال توزیع است. این بازارگاه‌ها می‌توانند کل فرایندهای بازاریابی، فروش، خدمات پس از فروش، طراحی محصولات و خدمات بیمه‌ای را در درون خود ایجاد کنند و با اتحادهای استراتژیک با شرکت‌های بیمه، نمایندگان و فروشندگان فعال بیمه، نرخ نفوذ بیمه در کشور را افزایش دهند و منشا تحول در این حوزه شوند. نکته‌ی بسیار مهم در مدل یاد شده این است که در این بازارگاه‌ها، استعدادهای طراحی و توسعه مدل‌ها و طرح‌های کسب‌وکار بیمه‌ای با رویکرد بومی کشور ایران به کار گرفته شده تا بتوانند نقش تسهیل کننده را میان این بازارگاه‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای ایفا کنند.

دیجی‌پی از بازیگران جوان صنعت فین‌تک و لندتک، در حال راه‌اندازی بخش جدید اینشورتک در سوپر اپلیکیشن خود است. بخشی که پیش‌بینی می‌شود در سال آینده به اکوسیستم اینشورتک کشور معرفی شود. ورود دیجی‌پی به این حوزه به ویژه به دلیل همکاری این سوپراپلیکیشن در کنار دیجی‌کالا به عنوان بزرگترین بازارگاه تجاری خاورمیانه می‌تواند نویدبخش تحولات خوب در این حوزه برای کاربران ایرانی باشد.

این مطلب اولین بار در راه پرداخت منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌کالا بازنشر شده است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پر بازدیدترین‌ها
ارسال سفارش های دیجی‌کالا
هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس
اختتامیه دوره Zero to Hero؛ در بهترین تجربه دیجی‌نکست چه گذشت؟
بازدید معاونان رییس‌جمهور از غرفه‌ی دیجی‌کالا در نمایشگاه صنایع‌دستی
بازخورد کاربران
قیمت مناسبتری سراغ دارید؟ نقش بازخورد کاربران دیجی‌کالا در بهبود عملکرد مارکت پلیس
سرریز فناورانه گزارش 1400 دیجی کالا
سر ریز فناورانه؛ اقتصاد دیجیتال و نقش آن در توزیع متعادل نیروی انسانی در سراسر کشور
تازه‌ترین‌ها

هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس

14 آبان 1401

تولد دوباره مشاغل محلی

23 شهریور 1401

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

17 شهریور 1401

پشت نیمکت‌ها ستاره‌ها نشسته‌اند؛ کمپین مشترک دیجی‌کالا مهر با بنیاد کودک آغاز شد

15 شهریور 1401

دیجی‌کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در دومین گزارش ایران تلنت

12 شهریور 1401

دنیای دیجی‌کالا

ارسال سفارش های دیجی‌کالا

هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

دنیای دیجی‌کالا

ارسال سفارش های دیجی‌کالا

هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران

مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا