درباره

اتاق خبر دیجی‌کالا
اضافه یا حذف کردن کالا از سفارش قبلی

تجربه بهتر خرید با امکان حذف و اضافه کردن کالاهای یک سفارش

دیجی‌کالا برای بهبود تجربه مشتریان، امکان اضافه یا حذف کردن کالا به یک سفارش حتی پس از پرداخت و نهایی شدن را فراهم کرده ‌است.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از ثبت نهایی سفارش خود در دیجی‌کالا یادتان بیاید که خرید محصولی را فراموش کرده‌اید و آن را به سبد خرید خود اضافه نکرده بودید. همچنین ممکن است پس از ثبت یک سفارش و حتی پرداخت آن، از خرید یک آیتم پشیمان شده باشید و تمایل دارید که آن را از سفارش خود حذف کنید. در گذشته تنها راه شما برای این دو حالت، ثبت سفارش جداگانه برای تحویل آیتم جا مانده یا مرجوع کردن کالایی بود که از خرید آن صرف‌نظر کرده بودید. اما از پاییز 98 دیجی‌کالا بر اساس رفتار کاربران خود امکانی فراهم کرده‌است که مشتریان بتوانند حتی پس از ثبت نهایی سفارش محصول جدیدی را به سبد قبلی خود اضافه یا کالایی را از آن حذف کنند.

در ادامه با جزئیات کامل و روش انجام این کار یعنی تغییر بسته سفارشی خود را توضیح می‌دهیم.

روش اضافه کردن کالا به یک سفارش ثبت شده

در صورتی که سفارش خود را ثبت کرده باشید اما بخواهید کالای دیگری را هم هم‌زمان با سفارش خود دریافت کنید، لازم است هنگامی که سفارش قبلی شما پیش از شروع پردازش و در حالی که هنوز از انبار خارج نشده ‌است دست به کار شوید. بنابراین تنها در صورتی که فرایند پردازش و خروج از انبار برای سفارش قبلی شما انجام نشده باشد می‌توانید کالایی را به آن اضافه کنید. همچنین کالای دلخواه باید تمام شرایط زیر را داشته باشد؛

 • وضعیت سفارش قبلی شما باید به گونه‌ای باشد که از نظر فرایندهای عملیاتی، در انبار موجود باشد.
 • وضعیت ارسال سفارش شما باید به گونه‌ای باشد که در مرحله پردازش قرار داشته باشد.
 • بازه زمانی تحویل سفارش، باید در دسترس باشد.
 • نوع کالای جدید (سوپرمارکتی بودن یا نبودن)، موجود بودن آن در انبار و قیمت آن باید با سفارش قبلی شما متناسب باشد.
 • در صورتی که روش پرداخت سفارش قبلی خود را به صورت پرداخت در محل انتخاب کرده بودید، پرداخت جدید برای کالای انتخابی شما نباید از 3 میلیون تومان بیشتر باشد.

پس از بررسی تمامی این شرایط و در صورتی که کالای جدید واجد شرایط باشد به ترتیب زیر عمل کنید و به پیام‌هایی که برای شما ظاهر می‌شود دقت کنید؛

 1. کالایی که قصد اضافه کردن آن به سفارش قبلی را دارید انتخاب کنید و وارد صفحه‌ی محصول شوید. به محض انتخاب کالا (با فرض اینکه تمامی شرایط بالا درباره‌ی کالای انتخابی شما صادق باشد) این پیام برایتان به نمایش در می‌آید: «دریافت با سفارشات قبلی». به عبارت دقیق‌تر، در این شرایط یک اعلان برای شما ظاهر می‌شود که حاوی این پیام است:

«هنوز فرصت دارید کالاهای زیر را هم‌زمان و بدون پرداخت هزینه ارسال اضافه، با یکی از سفارش‌های پردازش نشده خود دریافت کنید.»

اضافه کردن یک محصول به سفارش قبلی

2. در صورت تمایل، روی دکمه «دریافت با سفارشات قبلی» کلیک کنید. با این کار وارد صفحه آخرین سفارش‌هایتان می‌شوید که پردازش آن‌ها نهایی نشده ‌است. در این صورت، از شما خواسته می‌شود تا مرسوله‌‌ای را که می‌خواهید کالا یا کالاهای جدید هم‌زمان با آن ارسال شود انتخاب کنید. در صورتی که تنها یک سفارش در مرحله پردازش داشته باشید، به صورت پیش‌فرض، همان سفارش فعال می‌شود. با فشردن دکمه «تأیید و ادغام» وارد مرحله پرداخت می‌شوید.

تأیید و ادغام یک کالا به سفارش قبلی

3. توجه کنید که در صورتی که پرداخت سفارش قبلی خود را به صورت اینترنتی پرداخت کرده بودید، برای افزودن سفارش جدید هم شیوه پرداخت در محل برای شما نمایش داده نخواهد شد. به این ترتیب، این اعلان را مشاهده خواهید کرد:

«کالاهای جدید با موفقیت به سفارش پیشین افزوده شدند و سفارش هم اکنون در انتظار پرداخت است.»

با کمی دقت متوجه می‌شوید که در جدول صفحه پرداخت، علاوه بر نام تحویل گیرنده، شماره تماس و محل تحویل، «مابه‌التفاوت قابل پرداخت» یعنی مبلغ کالای جدید و «مبلغ پرداخت شده» برای سفارش قبلی که حالا قصد اضافه کردن کالا به آن را دارید هم قابل مشاهده است.

 • توجه: برای دریافت کالای جدید همراه با سفارش قبلی خود لازم است پس از رسیدن به مرحله پرداخت، فرایند پرداخت را تا نهایت 1 ساعت انجام دهید. رزرو تمامی محصولات در سبدهای خرید تنها به مدت یک ساعت امکان‌پذیر است و پس از این مدت، به صورت خودکار حذف می‌شود.

4. پس از تکمیل و نهایی کردن فرایند پرداخت، صفحه اعلام پرداخت و ثبت موفقیت آمیز سفارش ظاهر می‌شود.

 • توجه: در حال حاضر برای سفارش‌هایی که از قابلیت ارسال مستقیم از فروشنده برخوردار هستند، امکان اضافه شدن به سفارش قبلی وجود ندارد.

روش حذف کردن کالا از یک سفارش ثبت شده

در صورتی که سفارش خود را ثبت کرده باشید اما بخواهید یکی از آیتم‌ها را از سبد سفارش خود حذف کنید و از خرید آن منصرف شده باشید، لازم است هنگامی که سفارش قبلی شما هنوز بسته‌بندی نشده و از انبار خارج نشده ‌است دست به کار شوید. بنابراین تنها در صورتی که فرایند پردازش و خروج از انبار برای سفارش قبلی شما انجام نشده باشد می‌توانید سفارش خود را تغییر و کالایی را از آن حدف کنید.

 1. برای این کار وارد فروشگاه شوید، از بخش سفارش‌های من روی یکی از سفارش‌هایی که در مرحله پردازش قرار دارد و قصد تغییر کالاهای نهایی آن را دارید کلیک کنید. مطابق تصویر روی گزینه «لغو مرسوله یا کالا» کلیک کنید.

حذف یک کالا از بسته سفارش

2. همان‌طور که مشاهده می کنید در این قسمت می‌توانید هم کل مرسوله و یکی از کالاهای آن را لغو کنید. در صورتی که قصد لغو کردن کل سفارش خود را دارید تمام گزینه‌ها را علامت بزنید و اگر از خرید یک یا چند کالا از بسته سفارشی خود منصرف شده ‌اید کنار آنها علامت بزنید.

3. با فعال کردن گزینه لغو کالا در سمت چپ پروفایلتان، دو قسمت ظاهر می‌شود که اولی «تعداد کالا برای لغو» و بعدی «علت لغو» است. می‌توانید از بین گزینه‌های موجود، دلیل خود را برای لغو دریافت آن کالا انتخاب کنید و سپس «تأیید لغو» را کلیک کنید.

حذف کالا از سفارش

4. به این ترتیب شما با انتخاب آن کالاها برای لغو و انتخاب دلیل لغو هر کالا می‌توانید مجموع مبلغی را که به حسابتان بازگردانده می‌شود در پایین صفحه مشاهده کنید.

لغو دریافت مرسوله هم مانند اضافه کردن یک یا چند کالا به یک سفارش، شرایطی دارد که لازم است به آن توجه کنید؛

 • تنها در صورتی که سفارش شما در مرحله پردازش قرار داشته باشد و در انبار موجود باشد می‌توانید یک آیتم یا کل سفارش را لغو کنید. اما اگر پردازش انبار آغاز شده باشد می‌توانید ارسال کل سفارش را لغو کنید.
 • در صورتی که لغو کردن یک کالا از سفارش، هزینه ارسال را تغییر دهد و مقدار هزینه کالای (کالاهای) لغو شده کمتر از هزینه ارسال باشد، امکان لغو کردن ارسال برای آن کالا (کالاهای) وجود ندارد، مگر در شرایطی که روش پرداخت سفارش به صورت اینترنتی انتخاب شده باشد.
 • سفارش‌هایی که شامل کالاهای حجیم مانند موتورسیکلت باشند شامل امکان لغو دریافت مرسوله نمی‌شوند.
 • در صورتی که لغو دریافت یک کالا منجر به کاهش مبلغ سفارش نهایی به کمتر از 200 هزار تومان (مقدار لازم برای ارسال رایگان) شود، هزینه ارسال برای آن سفارش دوباره محاسبه خواهد شد.البته در صورتی که دلیل لغو مربوط به دیجی‌کالا باشد و نه به درخواست مشتری، هزینه ارسال برای مشتری صفر و توسط دیجی‌کالا پرداخت می‌شود.
 • در مورد کارت‌های هدیه یا کدهای تخفیف، درصورتی که فرایند لغو ارسال انجام شود، شرایط این فرایند دوباره محاسبه خواهد شد.

دیجی‌کالا امیدوار است که این امکان، یعنی تغییر سفارش نهایی و اضافه یا کم کردن کالا از بسته سفارش تأثیر مثبتی بر تجربه کاربران از خرید در دیجی‌کالا داشته باشد.

نظر شما چیست؟ آیا از این قابلیت استفاده کرده‌اید؟ آیا این مطلب برای شما مفید بوده است؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
69 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پر بازدیدترین‌ها
ارسال سفارش های دیجی‌کالا
هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس
سرریز فناورانه گزارش 1400 دیجی کالا
سر ریز فناورانه؛ اقتصاد دیجیتال و نقش آن در توزیع متعادل نیروی انسانی در سراسر کشور
حمید و سعید محمدی- سروش عابدین رویداد دی تاک
گزارش سالانه دیجی‌کالا: رشد ۲۵ درصدی خرده‌فروشی آنلاین در سال 1400
بازدید سفیر ژاپن از طرح پروژه کسب و کارهای بومی محلی
همکاری‌های ایران و ژاپن در بحث حفاظت محیط زیست گسترده‌تر می‌شود
دیجی اکسپرس
دیجی اکسپرس، زیرساخت و شبکه هوشمند لجستیکی دیجی‌کالا چطور کار می‌کند؟
تازه‌ترین‌ها

هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس

14 آبان 1401

تولد دوباره مشاغل محلی

23 شهریور 1401

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

17 شهریور 1401

پشت نیمکت‌ها ستاره‌ها نشسته‌اند؛ کمپین مشترک دیجی‌کالا مهر با بنیاد کودک آغاز شد

15 شهریور 1401

دیجی‌کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در دومین گزارش ایران تلنت

12 شهریور 1401

دنیای دیجی‌کالا

ارسال سفارش های دیجی‌کالا

هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

دنیای دیجی‌کالا

ارسال سفارش های دیجی‌کالا

هزینه ارسال در دیجی‌کالا کاهش یافت؛ ارسال رایگان سفارش‌ها با دیجی‌پلاس

اندیشه پویا شماره 81

تولد دوباره مشاغل محلی

موبایل در دست کاربر

۳۰‌ شرکت محبوب‌ برای جویندگان کار

مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران

مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا