برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

اطلاع رسانی‌ها۲۱ مرداد ۱۳۹۹

دوره آنلاین آشنايی با پردازش زبان طبيعی

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

در عصر ارتباط انسان‌ها با كامپيوتر، پردازش زبان طبيعی يكی از حوزه‌های پرکاربرد يادگيری ماشين است. در اين حوزه، روش‌هايی برای ترجمه‌ی يك جمله از زبانی به زبان ديگر ارائه می‌شود. همچنين، امكان مدل‌سازی يك زبان برای تحليل معنايی متون و توضيحات درج شده در وبسايت‌ها و شبكه‌های اجتماعی، تحليل بازار، امكان تحليل احساسات از متون، دسته‌بندی اتوماتيك متون، سؤال و جواب يا محاوره متنی اتوماتيك در قالب چت‌بات‌ها با كمك روش‌ها و الگوريتم‌های اين حوزه وجود دارد. به‌تازگی روش‌های مبتنی بر يادگيری عميق، به افزايش دقت و بازدهی اين محصولات كمك كرده است. اين افزايش بازدهی منجر به در دسترس بودن و پركاربردتر شدن اين خدمات شده است.

هدف از دوره‌های پردازش زبان طبيعی (مقدماتی، متوسطه و پيشرفته) که در آکادمی دیجی‌کالا نکست برگزار می‌شود، آشنايی با مفاهيم اوليه، كاربردها، روش‌ها و الگوريتم‌ها است. جلسات تعاملی اين دوره، امكان يادگيری مفاهيم پايه‌ای در اين زمينه را برای مخاطبان همراه با پرسش‌وپاسخ ايجاد می‌كند. مسابقات و سؤالات مطرح شده در جلسات امكان ارزيابی شركت‌كننده از آموخته‌های خود را فراهم می‌كند. ضمن اينكه در جلسات آزمايشگاهی، امكان پياده‌سازی مثال‌های ساده در اين زمينه فراهم می‌شود.

مدرس: دکتر اعظم ربیعی

زمان برگزاری: روزهای یکشنبه از 26 مرداد لغایت 23 شهریور ساعت 17:30 الی 19:00

 

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.