برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

مسؤولیت‌های اجتماعی۲۷ فروردین ۱۴۰۱

رهاسازی گونه‌های تیمار شده در اتاق امداد حیوانات؛ مؤسسه فعال در دیجی‌کالا مهر + گزارش تصویری

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

تعدادی از گونه‌های تیمار شده در سازمان مردمی حفاظت از حیوانات و محیط زیست، پنج شنبه 25 فروردین 1400 رهاسازی شدند؛ این سازمان یکی از مؤسسه‌های فعال در دیجی‌کالا مهر است.

تعدادی از گونه‌های ارزشمند حیات وحش پس از تیمار و بازپروری توسط سازمان مردمی حفاظت از حیوانات کشور در زیستگاه‌های طبیعی البرز به طبیعت بازگشتند. این گونه‌ها شامل تعدادی عقاب طلایی، سارگپه،‌ کبک و لاک پشت بودند که از منطقه طالقان به سازمان مردمی حفاظت از حیوانات کشور منتقل شده و بعد از تیمار و بازپروری، با حضور جمعی از حامیان حیات‌وحش در ارتفاعات طالقان رهاسازی شدند.

تیم دیجی‌کالا مهر نیز در روز رهاسازی گونه‌های مورد نظر در سازمان مردمی حفاظت از حیوانات و محیط زیست حضور داشت و از جعبه‌های دیجی‌کالا برای انتقال گونه‌ها به محل رهاسازی و نیز کالاهایی که نیکوکاران به این سازمان اهدا کرده بودند در فرایند رهاسازی استفاده شد.

متأسفانه پرندگان شکاری به دلایل مختلف اعم از برخورد با انواع موانع انسان‌ساز، مثل دکل‌های فشار قوی، اصابت گلوله شکارچیان غیر مجاز، به دام افتادن در ادوات غیراستاندارد شکار برای قاچاق حیات وحش یا حتی به واسطه برداشت از لانه دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند.

اتاق امداد حیوانات یا همان سازمان مردمی حفاظت از حیوانات و محیط زیست، اولین سازمان مردمی در ایران است که به صورت تخصصی و حرفه‌ای در زمینه امداد و نجات و احیای حیات وحش  و ساماندهی  و پایان رنج حیوانات شهری فعالیت می‌کند. این مؤسسه با فاصله کوتاهی پس از راه‌اندازی دیجی‌کالا مهر به این پلتفرم پیوست و اکنون کالاهای مورد نیاز خود را در بستر پلتفرم دیجی‌کالا مهر اعلام می‌کند؛ کالاهایی نظیر غذای خشک گربه و سگ، لباس کار، دوربین دو چشمی، حوله و پتو. نیکوکاران می‌توانند بر اساس تمایل خود با خرید از میان کالاهای اعلام شده توسط این مؤسسه از حیوانات و محیط زیست حمایت کنند.

دیجی کالا مهر امیدوار است که با ملحق شدن دیگر مؤسسات فعال در زمینه محیط زیست بتواند فرایند نیکوکاری را با شفافیت و هدفمندی بیشتری هدایت کند.

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری فرایند رهاسازی این گونه ها را تماشا کنید:

گفتنی‌ست در این رویداد، مجید درگی، سرپرست حفاظت محیط زیست استان البرز، استاندار، معاون سیاسی و انتظامی استانداری البرز، فرماندار و جمعی از مسؤلین شهرستان طالقان و همچنین رسانه‌ها نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.