برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

رویداد‌ها۱۳ مرداد ۱۴۰۰

 Zero to Hero برنامه‌ کارآموزی دیجی‌نکست برای دانشجویان و دانش‌آموزان

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

Zero to Hero طرحی است که به تازگی در برنامه‌های دیجی‌نکست قرار گرفته است. این برنامه با هدف ارتقاء سطح رشد و دانش استارتاپی دانش‌آموزان و دانشجویان کمتر از 22 سال برنامه‌ریزی شده است. افتتاحیه اولین دوره Zero to Hero روز پنجشنبه مورخ 7 مرداد 1400 همزمان با عید سعید غدیر خم با حضور 21 نفر شرکت‌کننده‌ی این برنامه برگزار شد.

این برنامه به مدت شش هفته، در هر دوشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 15 تا 17 برگزار می‌شود و برنامه کامل این طرح به شرح زیر است:

  • مراسم افتتاحیه (برگزاری این مراسم با هدف آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان است. البته با توجه به اینکه مخاطب این برنامه دانش‌آموزان هستند، تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان سنی پایین‌تر از سن قانونی کار دارند و به همراه والدین خود برای کسب رضایت‌نامه حضور داشتند).
  • شرکت‌کنندگان به تیم‌های سه تا پنج نفره تقسیم می‌شوند.
  • یک پروژه‌ی واحد برای تیم‌ها تعریف می‌شود و کار فنی آن‌ها آغاز می‌شود.
  • همزمان با تکمیل پروژه توسط شرکت‌کنندگان دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.
  • مدرسین و منتورهای این دوره به صورت هفتگی بر پروژه‌های شرکت‌کنندگان نظارت دارند (تازه‌سازی کُدها).
  • منبع کدهای گروهی که به بهترین شکل ممکن کدنویسی کرده باشند در اختیار سایر گروه‌ها قرار می‌گیرد و گروه‌های دیگر ادامه‌ی کدنویسی خود را با تمیزترین کد نوشته شده انجام می‌دهند (این روند به صورت هفتگی انجام می‌شود).
  • در این برنامه تورهای آموزشی بازدید از مرکز پردازش و مراکز اداری دیجی‌کالا به منظور آموزش بهتر برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شده است.
  • در پایان افرادی که در تمام جلسات حضور داشته باشند در 5 دوره آموزشی آکادمی دیجی‌نکست بورسیه می‌شوند.

با توجه به اینکه استقبال از این دوره بسیار خوب بوده است (150 رزومه ارسال شده، 46 مصاحبه 21 نفر پذیرفته شده) این دوره هر سال در دو نوبت برگزار می‌شود. فراخوان ثبت‌نام در دومین دوره از این برنامه از طریق شبکه‌های اجتماعی دیجی‌نکست اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.