درباره

گروه دیجی‌کالا

تجارت الکترونیک

سرویس ارسال رایگان و سریع سفارش‌های سوپرمارکتی دیجی‌کالا جت پلتفرمی در کنار دیجی‌کالا با رویکرد غیر متمرکز و مقیاس‌پذیر است که از تابستان 1400 برای تأمین خریدهای لحظه‌ای، سفارش‌های فوری و نیازمند ارسال سریع از جنس محصولات سوپرمارکتی شروع به کار کرد. ارسال سریع، ارسال رایگان و استفاده از سوپرمارکت‌های اختصاصی در قالب دارک استور (جت مارت‌ها) و همکاری با شرکای معتبر و خوشنام ویژگی‌های دیجی کالا جت برای انجام مأموریت خود هستند. تجارت الکترونیک مبتنی بر سرعت (Q-Commerce) خاصیت دیجی‌کالا جت و نقطه تمایز این سرویس با سرویس سفارش محصولات سوپرمارکتی دیجی کالا از نظر نوع سفارش‌ها و سبدهای خرید است.
پلتفرم بررسی و انتخاب کالای مگنت با هدف تسهیل ارتباط میان کاربران دیجی‌کالا و بهبود تجربه آنها از خرید و فروش کالاها، فعالیت خود را از زمستان 1400 آغاز کرد. مگنت به کاربران امکان می‌دهد که با تمرکز بر محتوای ویدیویی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، کاربران و فروشندگان دیجی‌کالا را دنبال کنند، پست‌های یکدیگر را مشاهده کنند، برای خود پروفایل بسازند، لیست‌های عمومی خود و همچنین علاقه مندی‌ها و دیدگاه‌های تایید شده خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. پلتفرم مگنت در مسیر بلوغ دیجی‌کالا مگ و قدرت گرفته از دیجی‌کالاست.
پلتفرم محتوای دیجیتال فیدیبو بعد از گذشت سه سال از شروع فعالیت، در سال 95 و سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا در زمینه مسئولیت‌های فرهنگی بازار الکترونیک ایران به گروه دیجی‌کالا اضافه شد. فیدیبو اولین سامانه فروشگاهی کتاب الکترونیک و صوتی ایران است و حالا با حضور بیش از 1180 ناشر و همچنین ارائه بیش از 100 هزار محتوا بزرگترین پلتفرم محتوای دیجیتال به حساب می‌آید. فیدیبو با فراهم کردن امکان دانلود هزاران کتاب صوتی، کتاب دانشگاهی، شعر و رمان در ژانرهای مختلف و همچنین پادکست، تجربه‌ای متفاوت از خواندن و شنیدن را برای علاقه مندان دنیای آنلاین ایجاد می‌کند.
فروشگاه آنلاین مد و پوشاک دیجی استایل پس از گذشت ده سال از شروع به کار دیجی کالا و کسب تجربه در دنیای تجارت الکترونیک به عنوان یک کسب و کار مستقل و مختص فروش کالاهای گروه مد و پوشاک راه اندازی شد. در سال های اولیه فعالیت، نمایندگی بیش از 200 برند ایرانی و خارجی را به دست آورد و در حوزه فروش آنلاین مد و پوشاک پیشتاز شد. از سال 97 و شروع محدودیت در واردات پوشاک، همکاری دیجی استایل با برندهای ایرانی قوت گرفت. حالا بیش از 2300 برند و بیش از 170 هزار کالای متنوع در فروشگاه دیجی استایل وجود دارد. از سال 99 دسته جدیدی با عنوان زیبایی و سلامت هم به بخش های مردانه، زنانه و بچگانه اضافه شده است. تولید محتوا، تبلیغات، بازاریابی، پلتفرم پرداخت اینترنتی دیجی‌پی، سرویس های لجستیکی، انبارداری و بسته بندی از جمله امکاناتی است که دیجی‌کالا در اختیار طراحان و صاحبان برندهای مد و پوشاک فعال در دیجی استایل می‌گذارد تا طراحان و برندهای ایرانی با آسودگی بیشتری به تولید و فروش آنلاین ادامه دهند.
شرکت نوآوران فن آوازه (دیجی‌کالا) در سال 1385 با سرمایه اولیه نزدیک به صفر به عنوان اولین مرجع بررسی و فروش کالاهای دیجیتال در ایران توسط برادران محمدی راه‌اندازی شد. دهه اول فعالیت دیجی‌کالا به صورت خرده فروشی آنلاین سپری شد اما از سال 1395 مدل کسب‌وکار دیجی‌کالا به مارکت پلیس تغییر کرد و به بستری برای حضور و فعالیت سایر کسب‌وکارهای ایرانی تبدیل شد. دیجی‌کالا در طول سال‌های فعالیت خود بخش‌های زیرساختی، فناوری و خدماتی مختلفی را ایجاد و یا در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است که همگی آن‌ها بر خلق تجربه خوشایند خرید و فروش برای مردم ایران و ارتقای آن منطبق با استانداردهای جهانی متمرکز بوده است. دیجی‌کالا حالا متشکل از اعضای مختلف است که در کنار یکدیگر گروه دیجی‌کالا را تشکیل می‌دهند. اکنون بیش از 40 میلیون بازدید یکتا در ماه از دیجی‌کالا انجام می‌شود، بیش از 7 میلیون تنوع کالایی در پلتفرم دیجی‌کالا قابل خرید است، بیش از 160 هزار فروشنده در آن فعال هستند و بیش از 9 هزار نفر در بخش‌های مختلف دیجی‌کالا مشغول کار هستند. مهم ترین هدف گروه دیجی‌کالا، ارائه‌ی مجموعه‌ای از خدمات آنلاین با تکنولوژی و استانداردهای کلاس جهانی است که دیجی‌کالا را به انتخاب و مقصد اول مشتریان در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) تبدیل خواهد کرد.

فناوری بازاریابی

بستر راهکارهای فناوری بازاریابی اسمارتک به عنوان ارائه دهنده اختصاصی خدمات حوزه Martech در تابستان 98 به گروه دیجی‌کالا اضافه شد. اسمارتک به کسب‌وکارها کمک می‌کند که اثربخشی و کیفیت تعاملات خود با مشتریانشان را بهبود بخشند. پلتفرم جامع برای تعامل و ارتباط مؤثر با مشتریان (inTrack)، شبکه تبلیغات هوشمند (AdVerge)، سیستم همکاری در فروش (Affiliate marketing platfrom) و پلتفرم جمع‌آوری و بررسی رفتار کاربران (CDP-DMP) محصولات و راهکارهای اسمارتک هستند.

فناوری مالی

پلتفرم خدمات پرداخت هوشمند دیجی‌پی در سال 97 پس از سرمایه‌گذاری کامل دیجی‌کالا روی استارتاپ «هماپی» به عنوان بازوی مالی و پرداخت گروه دیجی‌کالا خلق شد. این سرمایه‌گذاری به دیجی‌کالا کمک کرد تا از طریق سرویس‌های پرداخت الکترونیک با پایداری بالا، بهبود در سرعت فرایند خرید مشتری، بهبود فرایند تسویه حساب با فروشندگان، مهیا کردن امکان خرید اقساطی برای مشتریان، ارائه تسهیلات مالی برای فروشندگان، افزایش سرعت بازگشت پول و احراز هویت مشتریان، حجم بازار تجارت الکترونیک را افزایش دهد. سوپر اپلیکیشن دیجی‌پی، ارائه خدمات اعتباری و پرداخت به گروه‌های مختلف کاربران، سه فعالیت اصلی دیجی‌پی هستند.

لجستیک هوشمند

زیرساخت و شبکه هوشمند لجستیکی دیجی‌اکسپرس در پاییز 99 راه اندازی شد و با هدف ارائه خدمات لجستیکی متنوع به شرکت‌های گروه دیجی‌کالا و سایر فعالان بازار کسب‌وکار فعالیت می‌کند. مأموریت دیجی‌اکسپرس، توسعه پلتفرم‌های تکنولوژی محور و سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های مرتبط با صنعت لجستیک است. اولین سرویس این شرکت با نام Flex، از مهرماه 99 با ارسال سفارش‌ها به مشتریان دیجی‌کالا از طریق رانندگان خویش فرما (freelancer) آغاز شد.. دومین سرویس دیجی اکسپرس، با نام Jet از اردیبهشت 1400 بصورت پایلوت آغاز به کار کرد تا خدمات ارسال مستقیم و در لحظه (on-demand) سفارش‌های کاربران دیجی‌کالا را انجام دهد. مدل کسب‌وکار دیجی اکسپرس برگرفته از جمع سپاری (crowd sourcing) ست. یعنی هر راننده‌ای که با وسیله نقلیه خود شامل موتور سیکلت، خودرو و دوچرخه توانایی حمل و نقل سفارش‌ها را داشته باشد می‌تواند راننده بالقوه دیجی اکسپرس باشد و از این طریق کسب درآمد کند. دقت بیشتر و هزینه کمتر در فرایند ارسال و تحویل، از جمله مزایای دیجی اکسپرس برای کسب‌وکارهاست.

محتوا

پلتفرم بررسی و انتخاب کالای مگنت با هدف تسهیل ارتباط میان کاربران دیجی‌کالا و بهبود تجربه آنها از خرید و فروش کالاها، فعالیت خود را از زمستان 1400 آغاز کرد. مگنت به کاربران امکان می‌دهد که با تمرکز بر محتوای ویدیویی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، کاربران و فروشندگان دیجی‌کالا را دنبال کنند، پست‌های یکدیگر را مشاهده کنند، برای خود پروفایل بسازند، لیست‌های عمومی خود و همچنین علاقه مندی‌ها و دیدگاه‌های تایید شده خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. پلتفرم مگنت در مسیر بلوغ دیجی‌کالا مگ و قدرت گرفته از دیجی‌کالاست.
پلتفرم بازاریابی محتوایی گروه دیجی‌کالا با نام دیجی‌کالا مگ از سال 94 با هدف تولید محتوا در مورد گروه‌های کالایی دیجی‌کالا شروع به کار کرد. تمرکز اصلی دیجی‌کالا مگ بر گروه کالاهای الکترونیک است و مدیریت وبسایت‌های دیجی‌کالا مگ، دیجی‌استایل مگ، کانال‌های اینستاگرام دیجی‌کالا مگ و دیجی‌کالا لایف‌استایل و کانال محتوایی مگنت را بر عهده دارد. «مسابقه آنباکس در 100 ثانیه» و «دیجی‌کالا مگ تلنت» دو پروژه بزرگ تولید محتوا توسط کاربران است که بستری برای کسب درآمد استعدادهای تولید محتوای ویدیویی محسوب می‌شود.
سرویس جامع تولید محتوای تخصصی دیجی‌کالا در سال‌های ابتدایی شروع به کار دیجی‌کالا بر نگارش نقد و بررسی‌های تخصصی و تولید ویدیوهای بررسی محصول با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری و منطبق بر استانداردهای روز دنیا متمرکز بود. اکنون واحد محتوا حوزه‌های جدیدی مانند اتوماسیون محتوایی، استفاده از هوش مصنوعی و محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) و فر مهای جدید و به روز محتوا را نیز به خدمات خود اضافه کرده و آنها را در اختیار فروشندگان و مشتریان دیجی‌کالا قرار می‌دهد. واحد محتوا مسئولیت تولید و کنترل کیفیت محتوای تصویری، ویدیویی و متنی در وب‌سایت دیجی‌کالا و سایر کسب‌وکارهای گروه دیجی‌کالا را بر عهده دارد و توانسته دیجی‌کالا را به‌عنوان مرجعی معتبر برای دسترسی کاربران به اطلاعات و محتوای مورد نیاز در تمام لایه‌های بازاریابی معرفی کند. از جمله مأموریت‌های حال حاضر  واحد محتوا، آماده‌سازی بستری کامل، جامع و آسان برای فروشندگان است تا با بهره‌مندی از تکنیک‌های اتوماسیون بتوانند انواع محصولاتشان را به راحتی در دیجی‌کالا به فروش برسانند.

مرکز نوآوری

مرکز نوآوری دیجی‌نکست به عنوان مرکز مستقل و متمرکز بر نیازهای فناورانه دیجی‌کالا در سال 97 راه‌اندازی شد. سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌های فعال تکنولوژی محور، برگزاری کمپ‌های استارتاپی با هدف ایجاد کسب‌وکارهای نوپا در حوزه تکنولوژی، انجام پروژه‌های پژوهشی متمرکز بر تکنولوژی تا رسیدن به محصول و برگزاری دوره‌های آموزشی برای علاقه‌مندان به فناوری‌های جدید از جمله فعالیت‌های محوری دیجی‌نکست هستند. این مرکز نوآوری در چهار بخش فعالیت می‌کند: واحدهای آکادمی، کمپ‌های استارتاپی، پژوهش و سرمایه‌گذاری، که همگی بر هوش مصنوعی، رایانش ابری، اینترنت اشیا، رباتیک و به طور کلی فناوری‌های پیشرفته (high-tech) متمرکز هستند. از بین 16 استارتاپی که از سوی دیجی‌نکست سرمایه‌گذاری شده است 14 استارتاپ در این مرکز فعال هستند.

مسئولیت اجتماعی

پلتفرم نیکوکاری هدفممند و شفاف دیجی‌کالا مهر در مهرماه 1400 با هدف تسهیل و شفاف سازی فرایند نیکوکاری آغاز به کار کرد. در این سرویس، نیکوکاران می‌توانند در بستری شفاف و قابل اطمینان، نیازهای مؤسسات نیکوکاری و سازمان‌های مردم نهاد را به دست آنها برسانند. هدف اصلی دیجی‌کالا مهر نشان دادن اهمیت کار نیک به‌عنوان یک کار تخصصی و فراهم کردن مسیری هدفمند و شفاف برای مهربانی است. سرویس دیجی‌کالا مهر با همکاری استارتاپ اجتماعی آگاپه (مؤسسه نیکوکاری مهر هوشمند) فرایند نیکوکاری را طراحی و پیاده‌سازی کرده‌است. مؤسسات و سازمان‌های مردم نهاد فعال در بستر دیجی‌کالا مهر به هفت دسته تقسیم می‌شوند؛ تحصیل و سوادآموزی، سلامت و درمان، کارآفرینی و اشتغال، خدمات اجتماعی، محیط زیست و حیوانات، فرهنگ و هنر و امور مذهبی و نیکوکاری. حامیان می‌توانند با توجه به دغدغه و تمایل خود نسبت به تأمین نیازهای هر کدام از مؤسسات فعال در هر کدام از این حوزه‌ها اقدام کنند. مؤسسه‌هایی مانند محک، کهریزک، مهر گیتی، انجمن حمایت از کودکان کار و سازمان مردمی حفاظت از حیوانات و محیط زیست برخی از این مؤسسه‌ها هستند که روز به روز به تعدادشان افزوده می‌شود.
مکان عرضه محصولات بومی و محلی در پلتفرم مارکت پلیس دیجی کالا، قابلیت جدیدی بود که پاییز 99 در پروژه کارآفرینی بومی دیجی‌کالا محقق شد. هدف از این پروژه که چشم اندازی بلند مدت برای تسهیل خرید و فروش کالاها و محصولات بومی، محلی و خانگی سراسر ایران دارد، تلاش برای محرومیت زدایی، تسهیل اشتغال زایی و ایجاد جریان درآمدی پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی از طریق گسترش تجارت الکترونیک است. این طرح حمایتی با مشارکت و همراهی نهادهای تسهیل‌گر مانند سازمان بسیج سازندگی، بنیاد برکت، بنیاد علوی، کمیته امداد امام خمینی، صندوق کارآفرینی امید، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام و پیاده‌سازی می‌شود. محصولات بومی و محلی با نشان مخصوص در صفحات کالا متمایز می شوند و امکان خرید از میان بیش از 25 هزار کالا از 3000 فروشنده وجود دارد.

مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران

مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا