برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

لجستیک

عملیات و لجستیک؛ پشت صحنه‌ هیجان انگیز دیجی‌کالا

استقبال کاربران از خرید آنلاین هر روز بیشتر می‌شود. این یعنی دیجی‌کالا به عنوان اولین مقصد خرید آنلاین باید همیشه راهی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان پیدا کند. با افتتاح مراکز جدید پردازش سفارش، اکنون دیجی‌کالا یکی از بزرگترین ظرفیت‌های ناوگان لجستیک و توزیع مرسولات در خاورمیانه را در اختیار دارد. درمجموع، مراکز پردازش سفارش دیجی‌کالا، با مساحتی بالغ بر ۹۵ هزار مترمربع، ظرفیت انبارکردن بیش از پنج میلیون کالا و پردازش ششصد هزار کالا در روز را دارد؛ همچنین وجود ده‌ها مرکز توزیع سفارش و جمع‌آوری کالا از فروشندگان در همۀ استان‌های کشور، امکان تحویل سریع کالا و ارائۀ خدمات پس از فروش به مشتریان در دورترین نقاط ایران را فراهم کرده است. ما داستان مراکز زیرساختی دیجی‌کالا را برایتان تعریف می‌کنیم.

مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا

فروشندگان فعال در دیجی‌کالا کالاهای خود را به مراکزی که مخصوص همین کار در نظر گرفته شده می‌رسانند. دیجی‌کالا مرحله پردازش کالاها را انجام می‌دهد و سپس فرایند توزیع و ارسال به سمت مشتریان شروع می‌شود. ظرفیت‌های لجستیکی دیجی‌کالا در طول سال‌ها آجر به آجر افزایش پیدا کرده است و حالا این مراکز در سراسر ایران آماده خدمت رسانی‌ست. بدون شک هزاران نفر در بخش‌های عملیات و لجستیک دیجی‌کالا مشغول به کار هستند تا صدها هزار کالایی که روزانه از دیجی‌کالا سفارش داده می‌شود به موقع و با کیفیت تحویل داده شود. تا پایان سال ۱۴۰۰ دیجی‌کالا با برخورداری از ۸۱ مرکز برای توزیع کالا، خدمات پس از فروش و ۴۶ محل جمع‌آوری کالای فروشندگان سراسر کشور، به توسعه مراکز زیرساختی و توان پردازشی خود ادامه داده است. روی نقشه، با موقعیت مکانی این مراکز آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
مراکز جمع‌آوری، پردازش و توزیع کالا

مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران

دیجی‌کالا سه مرکز پردازش اصلی در تهران دارد. مرکز دانش با مساحت ۵۰ هزار متر مربع یکی از بزرگترین مراکز پردازش در ایران و منطقه است. محصولات سوپرمارکتی در مرکز شادآباد با مساحت ۳۵ هزار متر مربع پردازش می‌شوند و مرکز بادامک با مساحت ۱۰ هزار متر مربع به پردازش کالاهای بزرگ مقیاس اختصاص دارد. علاوه بر این سه مرکز پردازش اصلی در پایتخت، ده‌ها مرکز زیرساختی دیگر نیز با کارکردهای مختلف نیز در تهران پراکنده است؛ از انبارهای سیار جمع‌آوری کالای فروشندگان گرفته تا مراکز توزیع اقلام مختلف کالا و همچنین مراکز تحویل یا مرجوعی حضوری سفارش‌ها. روی نقشه، با موقعیت مکانی این مراکز را ببینید.

بیشتر بخوانید
مراکز زیرساختی دیجی‌کالا در تهران
بازدید از مرکز پردازش سفارش‌ها

بازدید از مرکز پردازش سفارش‌ها

دیجی‌کالا هیچ وقت خواب نیست! مرکز دانش، بزرگترین مرکز پردازش سفارش‌ها در ایران و منطقه است. پردازش روزانه صدها هزار کالا این مرکز را به محلی هیجان‌انگیز برای بازدید تبدیل کرده است؛ به ویژه برای کسانی که دوست دارند با فناوری‌های به کار گرفته شده در بخش عملیات و لجستیک دیجی‌کالا آشنا شوند و از پشت صحنه هر کلیک و سفارش باخبر شوند. سالن inbound، سالن outbound و کارخانه تولید محتوا ایستگاه‌های مخاطبان در تور بازدید از مرکز پردازش سفارش‌های دانش در تهران هستند.

داستان‌های لجستیک و عملیات

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.