برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

کارآفرینان ایرانی۲۷ آبان ۱۳۹۹

گلیم هرسین؛ هنر بی‌بدیل مردمان کرمانشاه

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

شهرستان هرسین کرمانشاه همانجایی که کتبیه بیستون را در دیواره‌های خود جای داده است حالا با یکی از صنایع دستی زیبا و خیره کننده خود برای جهانیان شناخته شده است؛ گلیم هرسین چند سالیست که نشان بین‌المللی جغرافیایی را از سازمان جهانی WIPO دریافت کرده است. زنان و مردان هرسین علاوه بر کشاورزی و دامداری به بافت گلیم‌های پر نقش و نگار هم مشغول هستند. در پس رنگ‌های شفاف و زنده و نقوش ترکیبی این گلیم‌ها می‌توان درهم تنیدگی تمدن و فرهنگ‌ها را مشاهده کرد. هر «کرخه» خطوط نقش و نگارها را می‌سازد و در پس هر کدام، دستان پر توان و خلاق یک چشم‌انداز سبز و پر امید ایستاده است.

دیجی‌کالا به داشتن همراهانی از شهرستان هرسین مفتخر است که در آشتی با نوآوری و تکنولوژی می‌کوشند محصولات و تلاش‌های خود را از طریق پلتفرم آنلاین خرید و فروش،به مخاطبان بیشتر و گسترده‌تری عرضه کنند. شما را به تماشای این ویدیو از مردمان زحمتکش این منطقه از کرمانشاه دعوت می‌کنیم.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.