برای تجربه بهتر در این وبسایت، لطفا از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

دیگر رسانه‌ها۰۸ تیر ۱۴۰۱

همکاری‌های ایران و ژاپن در بحث حفاظت محیط زیست گسترده‌تر می‌شود

about digikala groupabout digikala groupabout digikala group
about digikala group0 دقیقه وقت خواندن

ارومیه – ایرنا – سفیر ژاپن در ایران با اشاره به گسترش همکاری دو کشور در زمینه محیط زیست گفت: فرهنگ سازی و آموزش مردم در صیانت از محیط زیست تاثیر گذار است.

به گزارش ایرنا، کازو توشی آیکاوا در سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی ضمن بازدید از مرکز توزیع دیجی‌کالا و نحوه توزیع و فروش اقلام پروژه در بستر آن از مینی هاب دیجیتال روستای زینالو در ارومیه دیدار کرد.

نمایش روند ثبت نام و آموزش کشاورزان و تولید کنندگان به منظور حضور در بستر دیجی‌کالا، بازدید از مزرعه‌ای که جامعه محلی آن به وسیله طرح حفاظت از تالاب‌های ایران ظرفیت سازی شده‌اند و در تلاش هستند تا با بهبود بسته بندی و کیفیت کالاهای محلی برای حضور در مارکت‌های دیجی‌کالا آماده شوند بخش دیگری از برنامه سفر او بود.

صحبت با جوامع محلی در رابطه با تولید ثانویه برگ انگور، بازدید از هایپر استار و و بخشی که در آن محصولات دوستدار محیط زیست به فروش می‌رسند و ملاقات با استاندار و جمعی از مسئولان استانی از برنام‌های سفر دو روزه بود.

کازو توشی آیکاوا روز هفتم تیرماه با استاندار آذربایجان غربی نیز دیدار و گفت وگو کرد.

پیش تر از این در جریان احیای دریاچه ارومیه نیز ایران و ژاپن در زمینه آموزش جوامع محلی با یکدیگر همکاری‌های زیست محیطی و آموزشی داشتند. ژاپن در این راستا طی چند مرحله کمک‌هایی برای این منظور به ایران انجام داد.

این مطلب اولین بار توسط سرویس استان‌های ایرنا منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌کالا بازنشر شده است.

اخبار مرتبط

برای استفاده از مطالب وب‌سایت درباره گروه دیجی‌کالا، داشتن «هدف غیرتجاری» و ذکر «منبع» کافیست. تمام حقوق اين وب‌سايت نیز برای شرکت گروه تجارت الکترونیک دیجی‌کالا است.